Home Vendore

Article Category: Vendore

Article
Universiteti Politeknik i Tiranës ndriçohet me ngjyrat e flamurit të Turqisë

Universiteti Politeknik i Tiranës ndriçohet me ngjyrat e flamurit të Turqisë

Godina e Universitetit Politeknik të Tiranës mbrëmjen e së enjtes është ngjyrosur nga flamuri turk në krah të atij shqiptar bashkë me urimin për 97-vjetorin e themelimit të Republikës së Turqisë. Sipas një lajmi të agjencisë së lajmeve Anadolu kjo ishte bërë me iniciativë të ambasadës së Turqisë në Tiranë. “Me rastin e Ditës së...

Article
Rama: Meta tenton të hedhë në erë zgjedhjet

Rama: Meta tenton të hedhë në erë zgjedhjet

Kryeministri Edi Rama vijoi sulmet ndaj presidentit Ilir Meta, teksa foli nga foltorja e Kuvendit për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Rama tha se vendimi i Metës për të dërguar Kodin Zgjedhor në Komisionin e Venecias është një përpjekje për të hedhur në erë zgjedhjet e 25 prillit. “Për sa i përket përpjekjes së Ilir Metës...

Article
Grenell me mesazh publik për shqiptarët e Amerikës, i fton ta përkrahin Trumpin në zgjedhje

Grenell me mesazh publik për shqiptarët e Amerikës, i fton ta përkrahin Trumpin në zgjedhje

Richard Grenell, i dërguari special i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi u është shqiptaro-amerikanëve përmes një video mesazhi duke i inkurajuar që ta pranojnë atë se Donald Trump ka punuar shume për paqen në Ballkan dhe normalizimin ekonomik Kosovë-Serbi. Grenell në këtë mesazh thotë se shpreson se shqiptarët do të bëjnë çmos për...

Article
Hoxha i perjashtuar nga BIK Drilon Gashi: Janë bërë karikatura edhe për Jezu Krishtin, por nuk është bërë kiamet (video)

Hoxha i perjashtuar nga BIK Drilon Gashi: Janë bërë karikatura edhe për Jezu Krishtin, por nuk është bërë kiamet (video)

Hoxha Drilon Gashi lidhur me publikimin e karikaturave të Profetit Muhamed thotë se nëse do ta kishte në dorë ligjin do t’i ndalonte, por shton se karikatura (reagimi ndaj saj) nuk të bën mysliman të devotshëm. Hoxha shton se janë bërë edhe karikatura për Jezu Krishtin, por nuk është bërë kiamet si te myslimanët. “Gjithçka...

Article
Rekord i zi, 22 pacient humbin jetën nga covid 19 në Maqedoninë e Veriut

Rekord i zi, 22 pacient humbin jetën nga covid 19 në Maqedoninë e Veriut

Krahas 561 rasteve të reja me coronavirus në Maqedoni, Ministria e Shëndetësisë regjistroi 197 pacientë të shëruar dhe 22 pacientë të tjerë kanë humbur jetën si shkak virusit COVID-19. “Sot Instituti për Shëndet Publik regjistroi 197 pacientë të shëruar: Shkupi 91, Kumanova 7, Shtipi 8, Prilepi 18, Tetova 13, Struga 4, Velesi 3, Manastiri 4,...

Article
Subjekt i hetimeve të Task-Forcës kanë qenë edhe tre tenderë të Agim Veliut

Subjekt i hetimeve të Task-Forcës kanë qenë edhe tre tenderë të Agim Veliut

Hetuesit e Task-Forcës kundërkorrupsion kishin iniciuar hetim preliminar për tre tenderë të Ministrisë së Punëve të Brendshme, të nënshkruar nga ministri Agim Veliu. Këto veprime i kishin ndërmarrë në koordinim me një prokuror të Prokurorisë Speciale. KOHA ka mësuar se bëhet fjalë për një tender të rregullt, në vlerë prej 1 milion e 400 mijë...