Home Sport

Article Category: Sport

Article
Formacionet zyrtare: Maqedonia e Veriut – Kosova

Formacionet zyrtare: Maqedonia e Veriut – Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Maqedonia e Veriut – Kosova, e vlefshme për Play Off të Ligës së Kombeve për kualifikim në Kampionatin Evropian. Vendasit kanë një mungesë mjaft të rëndësishme si ajo e mesfushorit Elmas, i cili mungon për shkak të protokolleve rreth COVID-19 në zonën e Napolit. As Kosova e jonë nuk...

Article
Ambasadori italian në shqip: Forca Kosova!

Ambasadori italian në shqip: Forca Kosova!

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando, i ka uruar sukses Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e sontme kundër Maqedonisë së Veriut. “Këtë herë pa Amir Rrahmanin, Samir Ujkanin dhe Vedat Muriqin fatkeqësisht… por akoma…”, është shprehur ai përmes Twitter. “Forca Kosova”, ka shkruar ai në gjuhën shqipe. Kosova sonte përballet me Maqedoninë e Veriut...

Article
Shqiptarët e Shkupit, do të bëjnë tifo për Kosovën

Shqiptarët e Shkupit, do të bëjnë tifo për Kosovën

Mediumi shqiptar nga Maqedonia e Veriut Lajm TV ka bërë sot një anketë me vox-pope në rrugët e Shkupit, aty ku shumica e qytetarëve kanë treguar se sonte do jenë përkrahës të Kosovës. Në Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut janë gjashtë futbollistë shqiptarë, prej të cilëve të paktën katër parashikohen ta nisin nga minuta e...

Article
Xherdan Shaqiri shënon supergol nga gjuajta e lirë (Video)

Xherdan Shaqiri shënon supergol nga gjuajta e lirë (Video)

Mefushori i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka realizuar gol të bukur kundër Lincoln City ndeshje që po zhvillohet në kuadër të Carabao Cup. Shaqiri ka realizuar në minutën e nëntë nga një goditje e lirë, transmeton Klan Kosova. Ai ka shënuar pas një kohe të gjatë me kampionin e Evropës dhe Anglisë. Liverpool është duke fituar...

Article
​Ibrahimovic rezulton pozitiv me Covid-19

​Ibrahimovic rezulton pozitiv me Covid-19

Ylli i Milanit, suedezi Zlatan Ibrahimovic ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka kumtuar ekipi aktual i tij, AC Milan. Një ditë pas konfirmimit që Leo Duarte ka rezultuar pozitiv me Covid-19, Milan konfirmoi që edhe Ibrahimovic i është bashkuar asaj liste. Ai është karantinuar në shtëpinë e tij, raportojnë autoritetet italiane. Ibrahimovic do...

Article
Nuk do të luajë deri më 2021, dënimi i rëndë që rrezikon Neymar

Nuk do të luajë deri më 2021, dënimi i rëndë që rrezikon Neymar

Neymar dhe Alvaro Gonzalez mund të suspendohen gjatë për veprimet e tyre gjatë ndeshjes mes Paris Saint-Germain dhe Olympique Marseille. Përplasja mes Neymar dhe Alvaro Gonzalez gjatë derbit në Ligue 1 mes Paris Saint-Germain dhe Olympique Marseille mund të përfundojë më së keqi për të dy futbollistët. E përditshmja sportive franceze “L’Equipe” raporton se të...

Article
Alvaro Morata në Torino, ja shifrat e transferimit tek Juvja

Alvaro Morata në Torino, ja shifrat e transferimit tek Juvja

Alvaro Morata kthehet pas katër vitesh tek Juventusi.  Qendërsulmuesi spanjoll 27-vjeçar ka mbërritur në Torino ku ka programuar ekzaminimet mjekësore, për të hedhur më pas të zezën mbi të bardhë. “Zonja e Vjetër” përshpejtoi mbylljen e bisedimeve me Atletico Madridin në bazë të një huazimi prej 10 milionë eurosh, e rinovueshme edhe për sezonin pasardhës,...

Article
Vedat Muriqi pozitiv në koronavirus

Vedat Muriqi pozitiv në koronavirus

Muriqi ka rezultuar pozitiv në testet për Covid-19. Ylli i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit, përcjell lajmi.net. Këtë lajm e ka bërë të ditur ‘Tuttomercatoweb’. Kështu, sipas këtyre raportimeve, aventura e Muriqit te Lazio do të vonojë për të gjetur startin. Lojtari kosovar ka qenë duke u përballur...

Article
Shtatë gola në ‘Anfield’, kampioni e nis me fitore të vështirë

Shtatë gola në ‘Anfield’, kampioni e nis me fitore të vështirë

Qysh në fillim të edicionit, Premierliga ka nisur të dhurojë emocione të jashtëzakonshme. Ndeshja mes kampionit në fuqi Liverpool dhe ekipit të sapoinkuadruar Leeds United përfundoi me rezultat 4:3, në një ndeshje të jashtëzakonshme në ‘Anfield’, ku Mohamed Salah realizoi tre gola, dy nga penalltia. 45 minutat e para u shënuan pesë gola, tre nga...

  • 1
  • 2
  • 6