Xherdan Shaqiri shënon supergol nga gjuajta e lirë (Video)

Xherdan Shaqiri shënon supergol nga gjuajta e lirë (Video)

Mefushori i Liverpool, Xherdan Shaqiri, ka realizuar gol të bukur kundër Lincoln City ndeshje që po zhvillohet në kuadër të Carabao Cup.

Shaqiri ka realizuar në minutën e nëntë nga një goditje e lirë, transmeton Klan Kosova.

Ai ka shënuar pas një kohe të gjatë me kampionin e Evropës dhe Anglisë.

Liverpool është duke fituar 0:5 në këtë takim derisa po zhvillohet minuta e 55-të.